Blog

jak zadbać o skóre po zimie Kielce

To pytanie, które często zadają mi moje klientki. Skarżą się, że skóra jest szorstka, matowa, pozbawiona blasku, po prostu zmęczona. Ja sama mam taki problem, więc wychodzę naprzeciw temu wyzwaniu, zamieszczając ten wpis na blogu mojego salonu.

KWASY OWOCOWE…

Moje klientki wiedzą, że moim ulubionym zabiegiem przywracającym skórę do witalności są kwasy owocowe. Jest to zabieg z pozoru prosty i szybki do wykonania, przynosi świetne rezultaty i można go wykonywać przy wszystkich typach skóry.

Kwasy owocowe to nic innego jak peeling chemiczny.

Uzyskuje się je między innymi z owoców, mleka a także z trzciny cukrowej. Są skuteczne w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami, różnymi niedoskonałościami skóry, takimi jak nadmierna suchość, krostki czy zaskórniki. Idealnie odświeża i regeneruje naskórek.

Najpopularniejsze kwasy to: glikolowy, cytrynowy, mlekowy, itp.

Kwasy te mają za zadanie stymulować odbudowę skóry i włókien skórnych. Kwas glikolowy reguluje przebarwienia i suchość skóry, cytrynowy jest przeciwutleniaczem, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, natomiast mlekowy zatrzymuje wilgoć w skórze.

Działanie kwasów zależy od ich stężenia. Im wyższe stężenie tym silniejsze działanie kosmetyku.

Złuszczanie kwasami to w gruncie rzeczy bardzo zaawansowany zabieg, dlatego wykonywać go powinny wykwalifikowane osoby w gabinecie kosmetycznym. W domu bez udziału kosmetyczki możemy używać jedynie preparatów zawierających do 15% kwasów owocowych. Należy stosować się do zaleceń producenta, inaczej może dojść do podrażnień i zaczerwienienia, a nawet do bólu. W gabinetach używamy kwasów o stężeniu do 30%.

Niedopuszczalne jest to, aby klientka po zabiegu eksfoliacji nie zabezpieczyła skóry objętej zabiegiem kremem z filtrem UV. Skóra w czasie kuracji uwrażliwia się na promieniowanie słoneczne, co za tym idzie mogą pojawić się przebarwienia na zabezpieczonej skórze.

Zabieg eksfoliacji przynosi świetne rezultaty dlatego zachęcam Panie do zafundowania sobie raz lub dwa razy w roku takiej serii.

Zabiegi kosmetyczne Fresh and Beauty Olga Dziubińska Końskie

MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA…

Kolejnym zabiegiem, który również bardzo lubię i polecam skórze po ziemie to MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA. To przyjemny zabieg dla klientki. Polega na ,,ścieraniu’’ naskórka przez głowicę pokrytą diamentami oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek.

Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego efektu. Zaletą jest to, że usunięcie wierzchnich warstw naskórka pobudza produkcje kolagenu i elastyny. W konsekwencji skóra staje się jaśniejsza, świeższa, bardziej elastyczna, a zabieg spłyca zmarszczki, blizny i rozstępy (jeśli chodzi o usuwanie rozstępów jestem najlepszym tego przykładem; mikro+kwasy=eliminacja rozstępów po ciąży w 96% ).

Przeciwwskazaniami są: egzema, łuszczyca, trądzik różowaty, opryszczka, grzybica.

Zabiegi kosmetyczne Fresh and Beauty Olga Dziubińska Kielce

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA…

Trzecim zabiegiem wykonywanym przeze mnie dla odważnych klientek jest MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA.

Zabieg, podczas którego specjalistyczna głowica z kilkudziesięcioma mikroigiełkami delikatnie nakłuwa naskórek twarzy lun innej partii ciała aby wprowadzić kosmetyk.

Olbrzymią zaletą tego zabiegu jest to, że skóra zaczyna sama produkować kolagen.

Jak działa mezoterapia? Jest to intensywna, ale ściśle kontrolowana stymulacja skóry. Składniki aktywne wprowadzane za pomocą masażu rolerem natychmiast zostają wchłonięte w skórę. Zabieg jest przydatny w redukcji zmarszczek, a także poprawia owal twarzy. Zabieg stosujemy do skór cienkich i wiotkich, trądzikowych, zniszczonych solarium i słońcem.

Przeciwwskazaniami są na pewno: brodawki, pieprzyki, znamiona, stany zapalne, opryszczka w stanie ropnym.

To podstawowe zabiegi odświeżające skórę po zimie; teraz nie pozostaje nam nic, jak tylko dbać o kondycje naszej skóry i czekać na pierwsze ciepłe promienie słoneczka.

… aaa i jeszcze przypominam o filtrach UV!

Dziękuje za przeczytanie artykułu, jakiekolwiek uwagi dotyczące wpisu proszę przesyłać za pomocą formularza kontaktowego na mojej stronie.

Osoby zainteresowane zabiegami proszę o kontakt telefoniczny.

Pozdrawiam Wasza mobilna kosmetyczka, Ola Dziubińska.

Źródło: materiały własne, Internet