Rzęsy

RZĘSY

Nasze ulubione zabiegi to właśnie te, które skupiają się na rzęsach! Przedłużane i podkręcone rzęsy tworzy piękną oprawę oczu i zupełnie odmienią każdą kobietę. Starannie wykonane rzęsy sprawiają, że twarz wygląda inaczej, bardziej kobieco i zalotnie. Przedłużone rzęsy metodą 1:1 albo objętościową gwarantuje, że dodatkowy makijaż stanie się zbędny – efekt jest niesamowity i utrzymuje się minimum 3 tygodnie.

Zabieg podkręcania rzęs metodą LVL Lashes

Ten zabieg to nieinwazyjny lifting rzęs – skupia się na delikatnym przedłużeniu, podkręceniu i nadaniu objętości naturalnym rzęsom klientki. Przeprowadzany jest przy użyciu profesjonalnych preparatów stworzonych specjalnie do tego celu.

Podkręcanie metodą LVL Lashes polega na kształtowaniu rzęs pokrytych preparatem na odpowiednim szablonie, który zapewni ich podkręcenie w wybranym stopniu, od delikatnego po teatralne. Uzyskany efekt przypomina rzęsy zakręcone zalotką – oczy wydają się większe, rzęsy są uniesione i optycznie wydają się dłuższe.

Rezultat podkręcania LVL Lashes prezentuje się naturalnie i utrzymuje się około 6 tygodni. Rzęsy po tym zabiegu można normalnie malować tuszem i bez obaw moczyć. Efekt nie jest tak widoczny, jak przy przedłużaniu rzęs, więc będzie odpowiadał kobietom, które wolą delikatniejsze rozwiązania. Jest to również odpowiednia metoda dla tych pań, które nie wyobrażają sobie kilkugodzinnego zabiegu przedłużania, w trakcie którego muszą leżeć bez ruchu – podkręcanie LVL Lashes trwa o wiele krócej.

Przedłużenie i zagęszczenie rzęs metodą 1:1

Metoda 1:1 jest najbardziej popularna i daje efekt maksymalnie przedłużonych, ale też zdecydowanie bardziej gęstych rzęs. Dzięki temu przedłużaniu oko otwiera się i wydaje większe. Rzęsy nabierają objętości i są bardziej uniesione. Efekty, które daje przedłużanie metodą 1:1 są niezwykłe.

Metoda 1:1 polega na przyklejeniu do każdej naturalnej rzęsy specjalnej rzęsy sztucznej, wykonanej z włókna poliestrowo-jedwabnego. Efekt, który można w ten sposób uzyskać to przedłużenie od 30 do 50% w stosunku do naturalnego – więc rezultat może być spektakularny, ale z powodzeniem może też udawać naturalne rzęsy. Przedłużonych rzęs nie trzeba już tuszować, a wielu kobietom zastępują one cały dzienny makijaż oka.

Klej stosowany do zabiegu jest trwały i wodoodporny, więc po przyklejeniu rzęs można bez obaw brać prysznic czy korzystać z pływalni. Rzęsy są ze sobą sklejane na całej długości, więc efekt jest trwały i utrzymuje się około 3-4 tygodnie. Po tym czasie wystarczy rzęsy uzupełnić, aby znów cieszyć się pełnym efektem.

Przedłużenie i zagęszczenie rzęs metodą 2D-8D

Metoda objętościowa jest technicznie bardzo zbliżona do metody 1:1. Przedłużanie rzęs tym sposobem odbywa się tak samo, jak w przypadku 1:1. Różnica polega na rodzaju przyklejanego przedłużenia – w metodzie objętościowej nie jest to pojedynczy włosek, ale wachlarzyk kilku rzęs.

Do każdej naturalnej rzęsy przykleja się kępkę od 2 do 8 włókien. Są cieńsze i delikatniejsze, niż włókna stosowane przy metodzie 1:1, jednak mają szczególny kształt, który daje efekt dodatkowego zagęszczenia i objętości. Metoda objętościowa 2D-8D polecana jest szczególnie paniom o rzadkich naturalnych rzęsach. Da zdecydowanie lepszy, pełniejszy efekt.

Pielęgnacja

Aby zapewnić maksymalną trwałość przedłużonych rzęs, należy przestrzegać kilku zasad. Najważniejsza z nich to powstrzymanie się od dotykania rzęs. Nie należy ich często przeczesywać ani sprawdzać palcami i trzeć oczu, bo właśnie to jest pierwszą przyczyną ich zbyt szybkiego wypadania. Przez 48h po aplikacji należy rzęsy jak najmniej moczyć, szczególnie gorącą wodą, a także nie chodzić na saunę – to dlatego, że w pierwszych dwóch dniach klej dokładnie się zawiązuje, utrwalając efekt. W codziennej pielęgnacji nie używamy tłustych kosmetyków, makijaż zmywamy preparatami na bazie wody, np. płynem micelarnym. Im mniej ingerujemy w rzęsy, tym lepiej dla nich i tym trwalszy rezultat przedłużania.

Bezpieczeństwo i przeciwwskazania

Wbrew panującej powszechnie opinii, przedłużanie rzęs metodą 1:1 i objętościową nie uszkodzi naturalnych rzęs ani nie osłabi ich. Rzęsy wypadają i odrastają raz na około 5-8 tygodni – więc naturalny włosek z przyklejonym do niego włóknem wypada, a wyrastająca na jego miejsce rzęsa w ogóle nie miała styczności z żadnym zabiegiem kosmetycznym. Mity o osłabieniu rzęs w wyniku przedłużania biorą się z bardziej prozaicznego powodu – jeśli nosisz sztuczne rzęsy przez kilka tygodni i przyzwyczaisz się do ich imponującego wyglądu, po zdjęciu przedłużenia twoje własne rzęsy wydają ci się niezwykle cienkie.

Klej, który stosuje się przy przedłużaniu, jest atestowany i specjalnie dostosowany do tego zabiegu, więc nie podrażnia oczu.

Zabiegu przedłużania rzęs nie można wykonać w przypadku zapalenia spojówek i infekcji oka, jaskry, zaćmy oraz zespołu suchego oka. Nie da się go przeprowadzić w przypadku całkowitego zaniku rzęs, nie jest też polecany osobom z trichotillomanią, czyli nerwowym wyrywaniem rzęs. Przeciwwskazanie do wykonania zabiegu stanowi nadpobudliwość i problemy z kręgosłupem, które utrudniają długie leżenie – zabieg trwa około 2-3 godzin, w czasie których niezbędne jest pozostawanie bez ruchu.